Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výcvikové pobyty Karlovice Jeseníky

DOGMA, sdružení pro soužití člověka se psem a zvířaty ve společnosti pořádá mimo jiné i výcvikové pobyty v Karlovicích, 10 km od Vrbna pod Pradědem.Vede je Libor Macháček, který byl také na některých leopardích srazech. V letošním roce 2011 jsme se zúčastnili již po čtvrté. Když jsme byly poprvé, to mně bylo půl roku, tak jsem se rozkoukávala mezi ostatními psy, bylo tam přes třicet psů různých ras a velikostí. Druhý rok už jsem se pořádně zapojila do výcviku.  Od třetího setkání byly mimo výcviku pořádané různé soutěže a i výstava. Byla jsem úspěšná a odvezla jsem si několik pohárů.  Každý rok jsme měli v tomto týdenním pobytu ve středu odpočinkový den, kdy jsme jeli na výlet do Karlovy studánky a byli jsme velká atrakce pro lázeňské hosty. Asi málokdo z nich viděl, aby se tak přes třicet psů nechalo spořádaně odložit do trávy pod hotelem, malý vedle velkého, nikdo se tam nepopral, všechno probíhalo v naprostém klidu. Letos jsme dokonce měli v jednom pavilónu i diskotéku a když procházející koukli dovnitř, tak nevěřili svým očím. Povídali, ježíš koukni, psi mají disko. Letošní soutěže byly podobné.

Výsledky soutěží rok 2010

Nejkrásnější pes a fena

 V soutěži o nejkrásnější fenu jsme zvítězily. V soutěži se dávala přednost na předvedení a ovladatelnost psa ve výstavním kruhu.

Mushing na koloběžce

Ve středu byla soutěž v mushingu na koloběžce v Karlové Studánce, kdy pejsci za pomocí svých páníčků závodili na 700m trati do kopce o nejlepší čas.

Soutěžilo 9 dvojic, ze třech dvojic žena pes jsme obsadily s paničkou 1. místo, v celkové soutěži s mužskými dvojicemi jsme obsadily krásné 2. místo. To jsme to těm chlapům ale natřely!

Sprint na 100m s přivoláním

V soutěži sprint na 100m s přivoláním museli pejsci v co nejkratším čase doběhnout k páníčkovi a posadit se před něho.

Tam jsem docela vybouchla. Sice jsem běžela k paničce jako o život, ale když jsem zjistila, že nevidím páníčka, tam jsem se na paničku vykašlala a vyrazila jsem hledat páníčka mezi chatky. Tím pádem, když mně pak panička přivolala, jsem byla až na 17.místě z 26 zúčastněných soutěžících. To byla teda hrůza.

Soutěž o nejvšestrannějšího psa

 

Ve čtvrtek proběhla soutěž plná nástrah. Soutěžilo 27 dvojic, 14 dvojic dráhu nedokončilo. Ze třinácti úspěšných soutěžících jsme obsadily krásné 3.místo. Soutěž byla na asfaltovém hřišti, kde bylo plno nástrah v podobě buřtů, hraček, balonů, misek

se žrádlem, vodou atd . Dále deštníky, vyskočení na vozík  a projít mezi žebříkem, kde byl taky pověšený buřt. A mezi těmito nástrahami jsme musely projít, sedat a lehat vedle toho, ničeho se nedotknout, nesežrat a zároveň neopustit plochu hřiště. Na začátku jsme se ještě musely s paničkou proplazit tunelem u jehož východu byl zavěšený buřt. Všechno bylo na volno a páníčci na nás po vstupu na hřiště nesměli sáhnout.

 video: zde

foto:  zde

 

Noční soutěž s ovládáním psů

V pátek večer proběhla noční soutěž s odkládáním psů ve třech vzdálených bodech s následným přivoláním na čas.

Soutěžilo 8 dvojic. Soutěžilo se v naprosté tmě, psi měli na obojku blikačky a jenom na třech místech bylo světlo. Jedno místo bylo na ploše vozíku, kde byly opět buřty a dvě místa byla  v prostoru travnaté plochy. Na těchto třech místech nás páníčci odložili v leže do mokré trávy  a ve tmě museli doběhnout k Liborovi, který seděl na židličce někde mezi těmi třemi body a kontroloval podle blikaček, jestli psi zůstávají ležet, a pak se rychle vrátit k nám. U nás byly dva problémy. Jednak si nechci lehat do mokré trávy, tak to trvalo, než jsem se položila a pak panička má blbý orientační smysl a místa aby ve tmě běžela k Liborovi, tak si to pádila jinam. Ale nakonec se to nějak zvládlo a nebyly jsme poslední. Byly jsme stejně stateční, protože na tuhle soutěž se přihlásilo jen těch 8 nejstatečnějších. Ostatní se asi ve tmě báli. Nakonec to byla veliká legrace a jsem ráda, že to proběhlo.

Karlovice  2011

Letos se dostavilo zase přes třicet psů. Počasí nám vyšlo, jenom jednou pršelo chvíli po obědě, kdy jsme stejně odpočívali a jednou nám déšť narušil soutěž o nejvšetrannějšího psa. Tak jsme pak soutěžili na mokrém asfaltu. Mushing na koloběžce nebyl, nějak jsme to všechno nestihli. Každý den se vyhodnocoval psovod dne, panička a já jsme byly vyhlášeni ve středu. To byl opět výlet do Karlovy Studánky, cvičili jsme před hotelem. Zase jsme měli obecenstvo z řad lázeňských hostů. Bylo to pro ně zpestření. Procvičovalo se přivolání, páníček odložil psa mezi ostatními, odešel tak na 100metrů a přivolal si nás. Museli jsme proběhnout mezi ostatními psi a přesednout před páníčka. To jsem zvládla dobře. Jinak v týdnu mimo soutěží byly také různé akce, například mezi námi jezdili koně,jindy motorky. Museli jsme taky vydržet v odložení. To jsem taky zvládala. Také byla střelba, invalidní vozík, zase spousta balónů. Tak jsme měli přivolání přes řeku a pohyb na volno v rušivých podnětech, což byli králíčci v ohrádce, hulákající hospodští hosté a děti hrající si s míčem s konečným přivoláním. To jsem s paničkou taky všechno zvládla. V Soutěži o nejvšestrannějšího psa jsme obhájili loňské 3.místo.  Ve sprintu na 100m s přivoláním jsem byla na 4.místě. Letos jsem už páníčka naštěstí hledat nešla. Soutěží se zúčastnilo zase velké množství dvojic. Nějak jsme to nestačili spočítat, ale bylo jich tak mezi 30 a 40. Moc se nám tam líbilo a příští rok pojedeme zase. Je tam prima parta lidí a psů.

Až panička přebere fotky,tak je sem nahraje a taky video ze soutěže O nejvšetrannějšího psa.

video    zde